O nas

e-DolnyŚląsk.info

Portal historyczno-turystyczny Dolnego Śląska.

Cześć!

Z tej strony Grzegorz. Prowadzę portal e-DolnyŚląsk.info, na którym prezentuję artykuły związane z Dolnym Śląskiem. Dolny Śląsk to region o bogatej historii, pięknej przyrodzie i niezwykłych miejscach. Głównie piszę o historii i turystyce. Większość artykułów jest mojego autorstwa, ale czasem również prezentuję wpisy innych autorów. Oprócz artykułów historycznych na portalu publikujemy również przewodniki turystyczne ułatwiające zwiedzanie Dolnego Śląska.

Jeżeli pragniesz poznać historię tego regionu lub planujesz jego odwiedzenie zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami.

Grzegorz Sanik

Dolny Śląsk

Artykuły zamieszczone na portalu e-DolnyŚląsk.info w przeważającej większości związane są z administracyjnym obszarem polskiego województwa dolnośląskiego. Obszar ten znalazł się ponownie w granicach Polski po zakończeniu II wojny światowej. Należy jednak wspomnieć, iż województwo dolnośląskie nie pokrywa się dziś z historycznymi granicami Dolnego Śląska. W skład województwa wchodzą również obszary uznawane dawniej za odrębne krainy np. ziemia kłodzka czy fragment Górnych Łużyc. Dodatkowo część historycznego Dolnego Śląska znajduje się poza obszarem województwa np. Żagań i Zielona Góra.

Jednak współcześnie większość ludzi utożsamia Dolny Śląsk z granicami województwa. Dawne historyczne podziały uległy niemal całkowitemu zatarciu. Z tego też powodu portal e-DolnyŚląsk.info w większości związany jest z obszarem województwa dolnośląskiego.

Województwo dolnośląskie – Źródło: Wikimedia/SANtosito
Województwo dolnośląskie – Źródło: Wikimedia/SANtosito

Serwis e-DolnyŚląsk.info przetwarza dane i korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką Prywatności. Zgoda Dowiedz się więcej