Historia Dolnego Śląska

Historia Dolnego Śląska (Śląska) w 5 częściach

Historia Dolnego Śląska w skrócie. Najważniejsze wydarzenia w historii regionu. Poznaj dzieje i losy jednej z najciekawszych krain historycznych w Polsce.

Zapraszam do przeczytania serii artykułów poświęconych dziejom Dolnego Śląska. Historia regionu opisana w formie kalendarium w pięciu osobnych artykułach, przedstawiających wydarzenia od czasów przedpiastowskich, aż do współczesności. Oczywiście losów Dolnego Śląska nie można rozpatrywać w oderwaniu od historii całego Śląska. Historia przybliżona w moich artykułach ma charakter poglądowy, wspominam tylko esencjonalnie najważniejsze wydarzenia. Siłą rzeczy uproszczony charakter artykułów sprawia, że wiele wydarzeń zostało spłyconych i opisanych tylko zdawkowo. Było to koniecznie dla zachowania zwięzłości całego opracowania. Całość, jak już wspomniałem, ma na celu tylko przybliżenie czytelnikom losów Dolnego Śląska i nakreślenie najważniejszych wydarzeń, które ukształtowały region. Zapraszam do czytania.

BIBLIOGRAFIA

Przy pisaniu artykułów posiłkowałem się dwoma książkami. Dla osób chcących zgłębić historię Dolnego Śląska polecam ich nabycie.

  • Dolny Śląsk: monografia historyczna – pod red. Wojciecha Wrzesińskiego
  • Dzieje Śląska w datach – Alicja Galas i Artur Galas
Historia Dolnego Śląska

Serwis e-DolnyŚląsk.info przetwarza dane i korzysta z ciasteczek zgodnie z Polityką Prywatności. Zgoda Dowiedz się więcej